25.03. 2024 w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Grabowi nad Pilicą odbyła się Akademia Onkologiczna, zorganizowana przez Radomskie Centrum Onkologii im. Bohaterów Radomskiego Czerwca 76, Stowarzyszenie ,,Z Potrzeby Serca” oraz Gminę Grabów nad Pilicą.

Podczas drugiego już spotkania, uczestnicy mogli zapoznać się z tematem profilaktyki i wczesnego wykrywania nowotworów piersi, a także profilaktyki i szeroko rozumianego zdrowia.

W programie spotkania znalazły się prelekcje dr hab. n. med. Tadeusza Pieńkowskiego o tematyce ,,Rak piersi i jego profilaktyka”; mgr piel.  Magdaleny Sygockiej ,,Profilaktyka nowotworów” oraz wystąpienie Stowarzyszenia ,,Z Potrzeby serca”. Ponadto umożliwiono zapisywanie się na badanie mammograficzne. Dzięki dostępnym fantomom, uczestnicy mogli przećwiczyć wykonanie samobadania. W dzisiejszych czasach, w których odnotowuje się coraz więcej zachorowań na nowotwory, niezwykle ważne jest by samemu kontrolować swoje ciało a w przypadku pojawienia się guza, móc jak najszybciej podjąć leczenie i wygrać walkę o życie!